26.07.2023

Karjääri alustades tahavad paljud meist avaldada oma tööga  positiivset mõju. Kliimamuutused on üks maailma suurimaid probleeme, mistõttu on palju suure mõjuga töökohti keskkonnasektoris. Selles artiklis käsitletakse kõige rohkem hinnatud rohelisi töökohti.

Ligikaudu 10 või 20 aastat tagasi mõnda neist töökohtadest ei olnud. Mõned olid olemas, kuid praegusest väga erineval kujul. Et püüame kaitsta oma planeedi tulevikku, muutuvad rohelised kutseoskused üha olulisemaks.

Kuigi rohelisi töökohti on raske määratleda, peame üldiselt silmas neid, mis keskenduvad keskkonnale, st maa loodusressursside ja loodusalade kaitsmisele. Siin on mõned praegused hinnatuimad töökohad.

Taastuvenergeetikainsener

Energiaettevõtted on alati vajanud kvalifitseeritud insenere. Varem oli enamik töökohti nafta-, söe- ja gaasisektoris. Taastuvenergiasektori kasvades kasvab ka rohelise energiaga seotud töökohtade arv. Näiteks saab töötada päikesepaneelide paigaldaja või tuuleturbiini tehnikuna. Paljud oskused on nendes eri rollides kasulikud, nii et õigete oskustega inimeste järele on suur nõudlus. Loe edasi siit, mis ametid on veel hinnatud.