Üldine

Kirjeldus

Eestil  puudub Lichtensteinis välisesindus, seetõttu soovitame tutvuda teiste riikide reisiinfo ja reisihoiatustega (SuurbritanniaSaksamaaSoomePrantsusmaaAmeerika ÜhendriigidKanadaAustraalia).

  • Soovitame oma reis registreerida ka Euroopa piiridesse jäävatel reisidel, kõige mugavam on seda teha välisministeeriumi kodulehel või mobiilirakenduse Reisi Targalt vahendusel.
  • EL riikides reisides peab reisidokument kehtima reisi vältel, reisida saab nii kehtiva ID-kaardiga kui passiga, juhime tähelepanu sellele, et juhiluba ei ole reisidokument. Vaatamata sellele, et Euroopa Liidu riikide vahel üldjuhul ei teostata piirikontrolli, peab kehtiv reisidokument (sh lastel) olema reisil kaasas.
  • Euroopas reisides on kasulik taotleda endale Euroopa Ravikindlustuskaart, kuid kuna see ei kata kõiki kulutusi, soovitame lisaks sõlmida ka reisikindlustuse.
  • Kui laps reisib ühe vanemaga või mitte oma vanema(te)ga, on vaja tavaliselt vormistada nõusolek, mille näidis on olemas siin. Soovitame üle küsida vastava riigi saatkonnast.
  • Kui reisite Euroopas autoga, kontrollige, et juhiluba oleks kehtiv ja autodokumendid korras, soovitame endale eelnevalt selgeks teha, millised on kohalikud nõuded ja reeglid. Euroopa riikide kohta leiad infot siit.

Kasulikud lingid:
Liechtensteini reisiinfo

Konsulaarabi saab lähimast Euroopa Liidu liikmesriigi saatkonnast.

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED

Eesti kodanikule on Liechtensteini reisimine viisavaba.

Juhime tähelepanu sellele, et Lichtenstein võib muuta riiki sisenemise ja seal viibimise tingimusi, kuid ei pruugi sellest teisi riike kohe teavitada. Seetõttu ei vastuta Välisministeerium teabe õigsuse ega selle kasutamisest tekkinud kahjude eest.

Täiendavate küsimuste korral pöörduge palun lähimasse Šveitsi saatkonda:

Šveitsi saatkond Helsingis
Kalliolinnantie 16A 2a, 00140 Helsinki
Tel: (+358) 9 622 9500
Faks: (+358) 9 622 95050
E-mail: hel.vertretung@eda.admin.ch
https://www.eda.admin.ch/helsinki