Tööandjale

EURES Eesti aitab Eesti ettevõtetel leida töötajaid teistest Euroopa riikidest (sh. Norra, Lichtestein, Šveits ja Island). Tänu tööjõu vabale liikumisele Euroopa Liidus ja Euroopa Majanduspiirkonnas on värbamine teistest Euroopa riikidest muutunud üha populaarsemaks ning ühtlasi ka lihtsamaks. EURES viib kokku tööotsijad teistest Euroopa riikidest Eesti tööandjate tööpakkumistega, nõustab mõlemat osapoolt kogu protsessi käigus ning tutvustab Eestis töötamise võimalusi erinevatel üritustel üle Euroopa.

Avaldage tööpakkumine

EURES Teenused tööandjatele

  1. Vabade töökohtade registreerimine ja levitamine EURES portaalis ja teistes suhtluskanalites kõikidele EURES võrgustiku riikides tegutsevatele EURES partneritele ja tööotsijatele.

  2. Tööpakkumiste avaldamine konkreetse Euroopa riigi tööpakkumiste andmebaasis.

  3. Tööpakkumise koostamise nõustamine.

  4. Sobivate kandidaatide eelvalik.

  5. Abi värbamisürituste korraldamisel kõikjal Euroopas.

  6. Töömesside (sh online töömesside) korraldamine.

  7. Üldteabe jagamine tööturu olukorrast oma riigi ja teistes EURES võrgustikku kuuluvatesse riikidesse.

  8. Teabe ja nõuannete andmine töötajate värbamiseks teistest Euroopa riikidest, sh:

  1. Välismaalaste tööle võtmisega seotud protseduurid;
  2. Diplomite ja erialaste kvalifikatsioonide võrdustamine ja tunnustamine.

  Kõik EURES teenused on tasuta

Viis lihtsat sammu välisvärbamisele

 1. Vaata soovitusi, millega arvestada väljaspool Eestit värbamisel.
 2. Sisesta tööpakkumine läbi e-töötukassa, mille kaudu liigub see edasi EURES portaali.
 3. Tee konto EURES portaali ning leia portaali kasutajate seast enda tööpakkumisele sobivaid kandidaate.
 4. Osale Eures töömessidel nii eestis kui välismaal või online messidel.
 5. Osale partnerite üritustel, kus teised tööandjad räägivad välisvärbamise kogemustest.

Soovid rohkem Lisainfot?

Võta ühendust EURES nõustajaga

 

 

Vaata videot

EURES was successful for some positions like customer support, driver training and similar, especially when we needed someone who knows other languages. And it’s free so worth a try. Of course, it is not the best place to find IT or very qualified people but for entry-level and junior it is good.

Nikolai Kabatsikov
Head of Talent Acquisition

EURES portaal

Loe edasi

Euroopa tööalase liikuvuse portaal http://eures.europa.eu on paljude hinnangute kohaselt kõige turvalisem töövahendusportaal. Portaali kasutamine on nii tööotsijatele kui tööandjatele tasuta. Kui soovite avaldada oma tööpakkumise EURESe portaalis, võtke ühendust Eesti Töötukassa EURES nõustajatega. Suurema huvi korral saate oma ettevõttele portaalis konto luua. See võimaldab Teil luua ja salvestada otsinguprofiile, saada teavitusi Teie otsinguga sobivatest CVdest, tellida infolehti ja saada muud teistest Euroopa riikidest töötajate värbamiseks vajalikku infot.

Välismaalase palkamine

Loe edasi

Kui tööd tegeval välisriigi kodanikul puudub Eesti isikukood ning tal ei ole võimalik seda objektiivsetel põhjustel enne tööle asumist taotleda, on tööandjal võimalik töötamine kuni viieks päevaks registreerida töötaja isikut tõendavas dokumendis märgitud sünniajaga. Sünniajaga registreeritud töötamisel ei laiene töötajale sotsiaalsed tagatised.

Liikuvuskavad

 • TMS/Sinu esimene EURES töökoht

  TMS/Sinu esimene EURES töökoht (YfEj) on Euroopa Liidu tööalast liikuvust toetavad projektid, mis on mõeldud tööotsijatele alates 18 eluaastast (k.a), et aidata neil leida sobiv töökoht väljaspool oma elukohariiki (Euroopa Liidus, Norras või Islandil). Samuti toetavad projektid tööandjaid, kes neid tööotsijaid värvata soovivad. Projektid pakuvad nõustamisteenuseid koos finantstoega.

  Loe edasi...