29.07.2020

Üle kümne aasta on Europass aidanud miljonitel eurooplastel koostada CV-sid ning näidata oma töökogemust võimalikele tööandjatele. 1. juulil käivitas Euroopa Komisjon uue täiustatud Europassi platvormi. See pakub tööotsijatele, õppuritele ja töötajatele kasulike vahendite komplekti, mis aitab neil hallata oma karjääri ja õppimise igat etappi.

Siin on kiire ülevaade sellest, mida uus Europassi platvorm võimaldab.

 Kõik ühes digiprofiilis

Saad registreeruda Europassis ja luua profiili oma oskuste, kvalifikatsioonide ja töökogemuse dokumenteerimiseks. Sinu Europassi kontol on isiklik teek, kuhu saad lisada faile (nt sertifikaate, diplomeid ja pilte), nii et sinu teave ja dokumendid on kõik olemas ühes turvalises kohas. Oma profiili saad jagada tööandjate, värbajate või tööhõivetalitusega, et saada nõu ja tuge oma karjääri kohta. Sinu Europassi profiil toetab 29 keelt.

Individuaalsed tööpakkumised

Sulle hakatakse saatma individuaalseid tööpakkumisi (EURESe kaudu), olenevalt sinu ametialasest taustast, huvidest ja oskustest. See muudab sinu tööotsingud lihtsamaks ning võid olla kindel, et sul ei jää ükski oluline töövõimalus märkamata.

Individuaalsed koolitusettepanekud

Kogu Euroopas on lõputult võimalusi õppimiseks, praktikaks ja õppimisvõimaluste leidmiseks. Kui soovid oma oskusi värskendada või uusi oskusi omandada, pakub Europass just sulle kohandatud koolitusettepanekuid, mis vastavad sinu portfoolios olevale teabele.

CV ja kaaskirja lihtne koostamine

Kasutades uut veebitoimetajat, saad koostada CV-sid ja kaaskirju, et valmistada ette tööpakkumiste ja kursuste taotlusi. Veebitoimetaja võimaldab sul kasutada oma Europassi profiili, et valida teavet, mida soovid lisada oma CV-sse. See võimaldab sul lihtsalt koostada kohandatud CV-sid olenevalt taotletavatest võimalustest. Saad avaldada CV ka EURES portaalis, et olla nähtavam.

Teave ja tugi

Uuel Europassi platvormil saad ka juurdepääsu teabele õppimise ja töötamise kohta Euroopas, sealhulgas lingid riiklike ametiasutustele ning artiklitele õppimise, koolituste, vabatahtliku töö, karjääri kavandamise ja välismaal töötamise kohta.

Haridus- ja koolitustunnistused

Europassi digitaalsed tõendid võimaldavad sul vastu võtta ja jagada digitaalselt haridus- ja koolitusasutuste akadeemilisi kraade, diplomeid and tunnistusi. Selle funktsiooniga saab toetada kõigi kvalifikatsioonivormide kohest äratundmist ja mõistmist ning vältida paberipõhised toiminguid. Seda katsetatakse praegu 18 riigis ning Euroopa Komisjon teeb koostööd ELi riikidega, et toetada selle täielikku kasutuselevõttu.