Время проведения: 31.08.2020 в 11:00

Work in Estonia on online värbamisüritus Eesti ettevõtetele, kes tahavad ja on valmis värbama töötajaid Euroopa Liidust, aga ka väljastpoolt Euroopa Liitu. Online töömess toimub juba kaheksandat korda ning on osa Euroopa töömesside ürituste sarjast. Üritus on tasuta, toimub veebis 31.augustil ja kestab 5 tundi ajavahemikul 11:00 – 16:00 (Eesti aja järgi)..

EOJD 2020

Värbamisürituse eesmärk on viia kokku välisriikide kvalifitseeritud töötajad Eesti tööandjatega. Work in Estonia online värbamisüritus toimub Euroopa töömesside platvormil www.europeanjobdays.eu ning üritusele saab registreeruda järgneval lingil https://www.europeanjobdays.eu/en/Work-Estonia-2020. Platvormil tuleb täita ettevõtet tutvustav profiil, kuhu on soovi korral võimalik lisada ka videosid, linke jms. Samuti tuleb esimesel võimalusel laadida üles inglisekeelsed töökuulutused. Profiili ja tööpakkumiste põhjalik täitmine on väga soovitatav, kuna aitab kandidaatidel paremini kandideerimisotsust teha. Tutvuge online töömessi platvormi võimalustega siin.

Registreeri juba nüüd Work in Estonia töömessile  https://www.europeanjobdays.eu/en/Work-Estonia-2020 ! 

JUHEND: online messi ettevõtte konto loomine

Online töömessi kajastatakse üleeuroopalise EURES võrgustiku kaudu kõigis Euroopa Liidu ning Euroopa Majanduspiirkonna riikides (ja Šveitsis). Samal ajal on üritusel võimalik osaleda igaühel ükskõik kus maailma punktis – eelmiste aastate kogemus näitab, et pooled tööotsijad on Euroopa Liidust (eelkõige Hispaaniast, Portugalist, Itaaliast, Prantsusmaalt), pooled aga väljastpoolt Euroopat (Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt, Lõuna - Ameerikast jne) Keskmine osaleja on 25-44 aastane, kõrgharidusega ning omab rohkem kui 5 aastat töökogemust.

Online ürituse eeliseks ongi just vahemaa vähendamine, professionaalide ühisel veebiplatvormil kokku toomine, kus tööandjal ega tööotsijal ei tule reisida kohapealsele värbamisüritusel. Work in Estonia ürituse ajal loovad tööandjad esimese kontakti sobivate, eelvaliku läbinud, kandidaatidega. Messi raames viiakse läbi kokkulepitud lühi-intervjuud valitud kandidaatidega, keda suunatakse sobivuse korral edasisse värbamisprotsessi. Töökohale sobivate ja selle vastu võtnud töötajate Eestisse ümberasumist nõustab ja toetab vajadusel töötukassa EURES meeskond. EURES toetab ka Euroopa kodanike töörännet rahaliselt – makstes töötajale ümberasumise- ja keeleõppetoetust ning tööandjale uue töötaja sisseelamise toetust. Rohkem infot Eesti EURES lehelt Liikuvuskavad

NB! Värbamisüritus on tasuta ning inglise keeles. 

*- Välistööjõu (ennekõike väljastpoolt EL-i) värbamiseks on vajalik nii tööandjal kui ka töötajal täita mitmeid erinevaid nõudeid ja kriteeriumeid, infot selle kohta leiate siit:  roadmap.workinestonia.com