Uudised

august 2020

Rändestatistika 2015-2019

06.08.2020

Rändestatistika 2015-2019 ülevaatest leiab vastused järgmistele küsimustele: • Missugune on Eesti kodanike välja- ja tagasiränne?  • Kui palju Eesti kodanikke pöördus tagasi kodumaale? • Kellele ja kui palju väljastati viisasid ja kui palju oli lühiajalise töötamise registreerimisi? • Kes ja mis põhjustel tulid Eestisse elama? • Kuhu asusid välismaalased elama? jne Rändestatistika 2015-2019 ülevaatest leiab vastused järgmistele küsimustele:

Online töömessid Euroopas

06.08.2020

European Job Days platvorm võimaldab mugavalt osaleda online töömessidel üle Euroopa. Tegemist on töömessi formaadiga, kus kogu tegevus toimub interneti vahendusel. Messikeskkond on inglise keelne ja tasuta ning mess kestab tavapäraselt neli tundi.

juuli 2020

Uus Europassi platvorm on kasutusel!

29.07.2020

Üle kümne aasta on Europass aidanud miljonitel eurooplastel koostada CV-sid ning näidata oma töökogemust võimalikele tööandjatele. 1. juulil käivitas Euroopa Komisjon uue täiustatud Europassi platvormi. See pakub tööotsijatele, õppuritele ja töötajatele kasulike vahendite komplekti, mis aitab neil hallata oma karjääri ja õppimise igat etappi.

4 suuremat muudatust selles,kuidas töötame

03.07.2020

Viimased kuud on muutnud meie elu mitmeti, sealhulgas seda, kuidas töötame. Muutunud on arvuti- ja sidetehnika kasutamine, töö- ja eraelu tasakaal ning paindliku töötamise tulevik. Siin on neli suurimat muudatust selles, kuidas töötame. 1. Rohkem kasutatakse arvuti- ja sidetehnikat

juuni 2020

Hooajatöö Soomes

12.06.2020

Maailm on muutumas taas avaramaks ja rakendades kõiki ettevaatusabinõusid, on jälle võimalik piiri taha tööle minna. Nii nagu meilgi Eestis, vajatakse ka Soomes hooajatöölisi marju korjama jne. Rohkem infot tööpakkumise kohta leiad siit Küsimuste korral  ja kandideerimiseks võta palun  ühendust euresed@tootukassa.ee.

Teave riikide ja karantiininõuete kohta Euroopast saabujatele

10.06.2020

Eesti piirid taasavati 1. juunist Euroopa riikidest saabuvatele inimestele. Eestisse võivad tulla haigustunnusteta isikud, kes saabuvad Euroopa Liidu või Schengeni konventsiooni liikmesriigist või Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigist.

Tööturu kiirstatistika

10.06.2020

Koroonaviiruse ja sellega seonduva majanduskriisi mõjud tööturule on ilmnenud ka Eestis. Statistikaamet avaldab alates aprillist kiirstatistikat siinsel tööturul toimuva kohta. Interaktiivsetel joonistel antakse töötamise registri (TÖR-i) iga nädala andmete põhjal ülevaade Eesti tööturu hetkeolukorrast siin